وبلاگ سورا صنعت

شمع برای دفع نیرو های بد و تغییر زندگی مفید است

شمع درمانی چیست؟

سپندار درمانی روشی برای هماهنگ‌کردن جسم (بدن)، روح و ذهن است که با شیوه‌های مختلف انجام می‌شود. انرژی درمانی با شمع یا همان شمع درمانی در ادیان مختلف متفاوت است و هر رایحه و نور سپندار برای یک هدف درمانی به‌کار می‌رود. شمع تراپی در واقع روش درمان طبیعی است که خود واقعی بیمار را نشان داده و اجازه می‌دهد که فرد روی حال خود متمرکز شود.

شمع تراپی (انرژی درمانی با شمع) چیست؟

انرژی درمانی به منظور ارتباط جسم و روح به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود. انرژی درمانی با Candle Therapy روش درمان طبیعی با قدمت هزارساله است که برای تقویت جسم، روح و ذهن انجام می‌شود. هدف این تکنیک، اتحاد بین قدرت جسم، روح و ذهن است و هر آیینی نوع و اعتقادات خاص خود را درباره انرژی درمانی با شمع دارد. روش‌های مختلف این کار عبارتند از:

  • مدیتیشن و حذف استرس
  • انرژی درمانی
  • ریکی
  • ایجاد تعادل در چاکراها
ماشین الات شمع سازی

چرا شمع ها آرامش بخش هستند؟ نقش شمع ها در مدیتیشن

مدیتیشن تمرینی است که برای قرن ها برای تقویت آرامش، تمرکز و رشد معنوی مورد استفاده قرار گرفته است. سپندارها مدت هاست به عنوان ابزاری برای تقویت تجربه مدیتیشن استفاده می شود. نور ملایم و سوسوزن یک شمع می تواند به ایجاد یک محیط آرام و آرام کمک کند و عمل روشن کردن شمع می تواند مراسمی باشد که نشانه شروع یک جلسه مراقبه باشد. نقش سپندار ها در مدیتیشن با روانشناسی شمع ها گره خورده است. اثر آرام بخش نور می تواند به کاهش استرس و افزایش آرامش کمک کند، در حالی که رایحه شمع می تواند به ایجاد حال و هوای خاصی کمک کند. بسیاری از مردم استفاده از شمع هایی با رایحه های خاص مانند اسطوخودوس یا چوب صندل را برای بهبود تجربه مراقبه انتخاب می کنند.علاوه بر فواید روانی، شمع ها می توانند به عنوان نقطه کانونی در طول مدیتیشن نیز استفاده شوند. برخی افراد تمرکز نگاه خود را روی شعله سپندار مفید می دانند و از آن به عنوان نقطه تمرکز برای کمک به آرام کردن ذهن و وارد شدن به حالت مراقبه استفاده می کنند. انواع مختلفی از سپندار ها وجود دارد که می توانند برای مدیتیشن استفاده شوند، از شمع های سنتی موم زنبور عسل گرفته تا شمع های مدرن بر پایه سویا. مهم است که شمع هایی را انتخاب کنید که از مواد طبیعی با کیفیت بالا ساخته شده باشند و حاوی هیچ گونه عطر مصنوعی یا مواد شیمیایی مضر نباشند.

رابطه بین استفاده از شمع و کیفیت بهتر خواب

خواب برای حفظ سلامت جسمی و روانی ضروری است، اما بسیاری از مردم با داشتن یک خواب خوب در شب مشکل دارند. در حالی که عوامل زیادی وجود دارد که می تواند به کیفیت نامناسب خواب کمک کند، شمع ها ممکن است ابزار مفیدی در ترویج خواب بهتر باشند. سپندار ها اغلب با آرامش و کاهش استرس همراه هستند. سوسو زدن ملایم شعله می تواند محیطی آرام ایجاد کند که می تواند به افراد کمک کند تا برای خواب آماده شوند. علاوه بر این، برخی از رایحه‌هایی که معمولاً در شمع‌ها یافت می‌شوند، مانند اسطوخودوس و بابونه، به دلیل خاصیت آرام‌بخشی و خواب‌آوری‌شان شناخته می‌شوند.

درمان با سپندار

چه زمانی باید از شمع درمانی استفاده کرد؟

شمع درمانی یکی از روش‌های عالی برای کاهش استرس، بهبود خلق‌وخو و تقویت تمرکز به‌شمار می‌آید. شعله گرمابخش نور شمع بعد از یک روز کاری سخت می‌تواند احساس آرامش ایجاد کند. به‌علاوه اینکه این اعتقاد وجود دارد که برای دفع انرژی منفی و جذب سلامتی و موفقیت باید از سپندار درمانی استفاده کرد.

انرژی درمانی با شمع چگونه انجام می شود؟

بار دیگر که استرس و فشار زندگی بر شما غالب شد حتما انرژی درمانی با شمع را امتحان کنید. شمعی را روشن کنید و به شعله‌های درحال سوختن آن نگاه کنید، سپس چند دقیقه نفس عمیق بکشید. حتی یک دقیقه روشن‌کردن سپندار هم تاثیر زیادی روی تغییر حال‌وهوا و دفع استرس دارد.

مراحل این تکنیک عبارتند از:

مکانی آرام و خلوت را انتخاب کنید که در آنجا احساس راحتی دارید.

شمعی را روشن کرده و آن را بالا بیاورید (تا ارتفاع سینه یا دورتر) و به شعله شمع نگاه کرده و متمرکز شوید.

نفس عمیق بکشید و همچنان به شعله شمع خیره باشید.

پس از چند ثانیه که احساس آرامش کردید، حالا نوبت به تصویرسازی است. آنچه را که دوست دارید مجسم کنید.

برای جذب بیشتر انرژی می‌توانید از شمع‌های رنگی هم استفاده کنید.

پاکسازی با شمع و عود

برای پاکسازی با سپندار می‌توانید شمعی را روشن کنید و با دم به سمت راست بچرخید و در حالت بازدم به سمت چپ. این کار را دوبار تکرار کنید و حین انجام آن، جمله‌‌ای آرامش‌بخش بگویید یا به حس خوبی فکر کنید. پاکسازی با عود هم روش ساده‌ای است برای بازگرداندن تعادل ازدست‌رفته چاکراها می شود.

فرض کنید قرار است چاکرای شبکه خورشیدی جناغ سینه را با عود پاکسازی کنیم. چاکرا را شبیه قیف درنظر بگیرید و سپس عود را خلاف عقربه ساعت به‌آرامی داخل این چاکرا بچرخانید. چندبار تکرار کنید تا پاکسازی انجام شود. یادتان باشد که پاکسازی در جهت خلاف عقربه‌های ساعت و انرژی درمانی در جهت عقربه‌های ساعت است.

انواع انرژی درمانی با شمع

انرژی درمانی با سپندار تکنیکی برای سلامت روح و جسم است که با ایجاد حال‌وهوای معنوی، استرس را رفع کرده و کیفیت خواب را بهبود می‌بخشد. انرژی درمانی با سپندار دو نوع دارد: شمع تراپی براساس رنگ و شمع درمانی براساس چیدمان. برخی هم به پیروی از عرفان شرقی، شمع تراپی را برای تقویت چاکراها همراه با مدیتیشن دنبال می‌کنند. این روش باعث ایجاد برکت و تغییر مثبت در زندگی می‌شود.

شمع تراپی

برای شمع تراپی چه چیزی نیاز است؟

سپندار تراپی کار بسیار ساده‌ای است و چیزهای زیادی هم لازم ندارد. صرفا یک گوشه ساکت و دنج که در آن احساس راحتی کنید کافی است. حالا برای شمع درمانی به یک تشک برای نشستن و یک شمع نیاز دارید. ضرورتی ندارد که شمع گران‌قیمت یا معطر داشته باشید، یک شمع طبیعی دست‌ساز یا شمع موم زنبور عسل هم برای انرژی درمانی با شمع کافی است. مرحله بعدی نیت و انرژی مثبتی است که کمک می‌کند با نور شمع ارتباط بگیرید. با ایمان قلبی به هدف‌تان برای شمع درمانی فکر کنید و تمام، دیگر نیاز به چیز دیگری ندارید!انرژی درمانی با شمع برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که از حس افسردگی رنج می‌برند یا آن‌هایی که از استرس و فشار زندگی مدرن به ستوه آمده‌اند بهترین کاندید انرژی درمانی با شمع هستند. انرژی درمانی برای استرس بسیار مفید بوده و به آرامش ذهن شما کمک می‌کند. نور و رایحه شمع باعث ایجاد حس آرامش و سکون در فرد شده، و فشار درونی و استرس را از وی دور می‌کند.

همچنین این تکنیک درمانی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و گوارش، رفع التهاب مفاصل، و درمان میگرن هم توصیه می‌شود. بیماران مبتلا به آرتروز، و میگرن هم می‌توانند از این روش برای کنترل درد کمک بگیرند. برای روش‌های درمانی خودسرانه اقدام نکنید و حتما با دکتر طب سنتی مشورت داشته باشید.

انرژی درمانی با شمع برای چه کسانی مناسب نیست؟

طبیعی است که سپندار درمانی برای عده‌ای مناسب نباشد؛ از قبیل بیماران مبتلا به آسم، صرع، پسوریازیس، فشارخون، اگزما و تب یونجه. به‌علاوه اینکه افرادی که حساسیت دارند ممکن است واکنش آلرژیک به شمع معطر نشان دهند.

قیمت شمع وارمر

مزایای انرژی درمانی با شمع

هدف اصلی، پاک‌کردن ذهن، روح و بدن از انرژی منفی است که با تقویت سیستم ایمنی بدن باعث درمان بیماری‌های روحی و جسمی می‌شود. این تکنیک تعادل ازدست‌رفته چاکراها را بازمی‌گرداند و مزایای زیادی برای بدن دارد که عبارتند از:

دفع استرس و انرژی‌های منفی

تقویت سیستم ایمنی بدن

ایجاد حس معنویت

درمان افسردگی

جذب موفقیت و سلامت

تعادل چاکراها

۱. شمع تراپی برای رفع سنگینی

گاهی هرچقدر هم تلاش می‌کنید به بن‌بست می‌رسید و پیشرفتی حاصل نمی‌شود. در چنین مواردی می‌توان از شمع تراپی برای رفع سنگینی و بستگی کمک گرفت. چهل روز شمع روشن کنید. اجازه بدهید شمع تا انتها خودش بسوزد تا خاموش شود.

۲. شمع درمانی برای مو

ولاتراپیا (Velaterapia) نوعی روش کوتاهی مو با شمع است که خاصیت درمانی دارد و موخوره‌ها را از بین می‌برد. در شمع درمانی با مو، آرایشگر موها را به دسته‌های کوچکی تقسیم کرده و می‌پیچد و سپس هر قسمت را چندثانیه در معرض شمع قرار می‌دهد. شمع درمانی با مو باعث می‌شود که فولیکول‌های مو مواد ترمیم‌کننده را راحت‌تر جذب کنند. به‌علاوه اینکه شمع درمانی برای جلوگیری از ریزش مو با انتهای سفید نیز مناسب است.

نتیجه گیری

شمع درمانی نوعی باور عرفان شرقی است که برای دفع نیروهای منفی، ایجاد برکت و فراوانی برکت و تغییر در زندگی توصیه می شود . ماشین سازی سورا صنعت سازنده ی انواع دستگاه شمع وارمرو… می باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

#بهترین کیفیت
#پشتیبانی و سرویس
#ارسال به تمام نقاط کشور