وبلاگ سورا صنعت

آبکاری

انواع آبکاری فلزات

آبکاری فلز چیست؟

آبکاری فلز به فرآیندی اطلاق می شود که در آن یک لایه نازک از پوشش فلزی بر روی سطح یا بستر یک قطعه یا محصول فلزی قرار می گیرد. این فرآیند می‌تواند شامل آبکاری الکتریکی باشد که یون‌های فلزی را با استفاده از جریان الکتریکی بر روی بستر رسوب می‌کند. آبکاری بدون الکترود یون های فلزی را نیز بدون استفاده از الکترود قرار می دهد. صرف نظر از فرآیند، هر کدام دارای مزایای متعددی با هدف اصلی بهبود مقاومت در برابر خوردگی هستند.

اگرچه آبکاری مزیت افزوده محافظت از یک قطعه در برابر عوامل محیطی بالقوه آسیب رسان را دارد، اما ظاهر قطعه را نیز بهبود می بخشد. انواع مختلف پوشش ها می توانند تجاری یا صنعتی باشند. از روکش تزیینی تجاری بر روی اقلام روزمره استفاده می شود تا ظاهر و استحکام بهتری به آنها بدهد. پوشش های فلزی تجاری رایج روی ظروف نقره، ابزارهای خاص و جواهرات یافت می شود. پوشش‌های صنعتی برای استقامت و سایش برای مقاومت در برابر شرایط سخت برای محافظت و تقویت قطعات کامیون و دستگاه های صنایع غذایی  طراحی شده‌اند.
پوشش ها همچنین به قطعات کار لحیم کاری و استحکام بیشتری با کاهش اصطکاک برای کاهش سایش بالقوه می دهند. با قرار دادن یک پوشش روی یک فلز، هدایت فلزات، توانایی آن برای هدایت الکتریسیته را تغییر می دهد. همچنین فلزات پوشش داده شده می توانند به راحتی اعمال رنگ را بپذیرند و خاصیت مغناطیسی بیشتری به دست آورند.

در صورت تمایل می توانید در اینجا مقاله آموزش دستگاه پرکن پودری چیست و چه ویژگی های دارد را مشاهده بفرمایید.

آبکاری کروم

موارد استفاده و انواع روکش کروم

آبکاری کروم از مواد کرومی برای پوشش فلز و محافظت از آن در برابر عناصر استفاده می کند. آب و هوای مرطوب، باران و سایر عوامل جوی می توانند به سرعت باعث خوردگی و آسیب به سطوح فلزی شوند. روکش کروم با کیفیت بالا به عنوان یک مانع محافظ عمل می کند تا ظاهری طولانی مدت به اقلام بدهد. آبکاری کروم به دو صورت جامد و کروم صنعتی و تزئینی موجود است.

کروم سخت یا کروم صنعتی، درخشندگی کروم تزئینی را ندارد و کاربرد عملی تری دارد. لایه ضخیم تری از کروم را روی یک جسم می نشیند و برای ماشین آلات سنگین، قطعات مکانیکی و اهداف مهندسی طراحی شده است. سازندگان از کروم سخت برای محافظت از تجهیزات فولادی برای افزایش طول عمر تجهیزات استفاده می کنند.

نوع کرومی که اکثر مردم با آن آشنا هستند نیکل کروم یا روکش کروم تزئینی است. این به دلیل روشنایی آن قابل توجه است که عناصر مختلف را افزایش می دهد و جذابیت بصری آنها را افزایش می دهد. کروم تزئینی را می توان در اتومبیل های قدیمی، وسایل خانه و سازه های معماری خاص مشاهده کرد.

آبکاری کروم یک فرآیند آبکاری الکتریکی است که شامل استفاده از اسید کرومیک به نام کروم شش ظرفیتی است. حمام های کروم سه ظرفیتی که عمدتاً از سولفات کروم یا کلرید کروم تشکیل شده است، گزینه دیگری برای اهداف صنعتی است.


با آبکاری کروم، جریان الکتریکی بین الکترودها در محلولی از اسید کرومیک عبور می کند. یکی از الکترودها فلزی است که قرار است آبکاری شود. همانطور که الکتریسیته از مایع عبور می کند، اتم های کروم به زیرلایه فلز می چسبند و یک پوشش تشکیل می دهند. این یک فرآیند بسیار فنی است که توسط تکنسین های متالورژی انجام می شود.

ابکاری طلا


مزایا و فرآیند آبکاری طلا

طلا دارای مزایای هدایت الکتریکی، شکل پذیری و مقاومت در برابر خوردگی در هر دما است. از میان این عوامل، مقاومت در برابر خوردگی دلیل اصلی استفاده از طلا در تولید قطعات الکترونیکی است. بیشتر وسایل الکترونیکی که ما استفاده می کنیم دارای طلا برای محافظت از کانکتورهای مسی یا نقره ای و برد مدار هستند. آبکاری طلا با طلاکاری متفاوت است زیرا از فرآیند الکتریکی استفاده می کند در حالی که در طلاکاری از ورق طلا یا پودر طلا برای ایجاد پوشش استفاده می شود. آبکاری طلا، جدای از پوشش جواهرات ارزان قیمت، معمولاً برای پوشش مس یا نقره استفاده می شود.

اگرچه روکش طلا به عنوان یک محافظ عالی و دفاع در برابر خوردگی عمل می کند. در بیشتر موارد، به طور یکنواخت اعمال نمی شود و نقاط ضعیفی به جا می گذارد. برای کانکتورهای الکترونیکی، یک پوشش نیکل روی لایه طلا برای محافظت بیشتر قرار می گیرد.

تعیین سختی طلا به آلیاژهای آن بستگی دارد. کبالت، نیکل و آهن رایج ترین آلیاژهای مورد استفاده هستند. هر چه محتوای آلیاژ کمتر باشد، طلا نرم تر خواهد بود. طلای سخت‌تر در برابر سایش مقاوم‌تر است و می‌تواند نیروهای تماس قوی را تحمل کند، در حالی که طلای نرم توانایی کمتری برای مقاومت در برابر نیروی تماسی دارد. هنگام استفاده از قطعات الکترونیکی طلا به صفحه، مهم است که نوع سایش احتمالی قطعه را در نظر بگیرید. برای جواهرات سفارشی، نیروی تماس در نظر گرفته نمی شود.

کاربرد مس

کاربردهای روکش مس

آبکاری مس به دلیل رسانایی بالا و ظاهر عالی با هزینه کم مفید است. آبکاری مس می تواند به عنوان یک پیش تصفیه پوشش برای آبکاری فلز عمل کند. استفاده متداول از آبکاری مس در تولید قطعات الکترونیکی مانند برد مدار و کانکتورها است. آبکاری مس دارای مزایای چکش خواری، رسانایی، مقاومت در برابر خوردگی، روانکاری و کیفیت ضد باکتریایی است. سازگاری بالای آن با سایر فلزات آن را به عنوان یک آبکاری یا پوشش اضافی عالی می کند.

مس با کیفیت چسبندگی بالا و انتخاب گسترده ای از فلزات آهنی و غیرآهنی که با آن سازگار است، گزینه مناسبی برای پوشش است. به دلیل قابلیت‌های دوگانه مس، می‌توان از آن به‌عنوان یک پوشش اضافی، زیرپوش، یا پیشنهاد نهایی استفاده کرد.


سه نوع آبکاری مس عبارتند از: قلیایی، قلیایی ملایم و اسیدی. قلیایی بالاترین قدرت پرتاب را دارد اما در چگالی جریان بالا صفحه نمی شود و نیاز به استفاده از سیانید دارد. مس اسیدی به دلیل هزینه کمتر و قابلیت آبکاری با جریان بالاتر معمولا بهترین انتخاب است. استفاده متداول برای آبکاری قلیایی ملایم برای برد مدارها به دلیل سمیت کم و مقاومت در برابر خوردگی است. هنگام استفاده از آبکاری مس در تولید، باید از نظر خطرات بهداشتی به‌ویژه زمانی که سیانید وجود دارد، از نزدیک نظارت شود.

کاربرد قلع

مزایای روکش قلع

آبکاری قلع برای کاربردهایی استفاده می شود که نیاز به غیر سمی بودن، شکل پذیری بالا، لحیم کاری خوب و مقاومت در برابر خوردگی مانند الکترونیک و فرآوری مواد غذایی دارند. محبوب ترین شکل آبکاری قلع با قوطی های فلزی برای نگهداری مواد غذایی و ظروف پخت و پز است.


قلع را می توان روی اکثر فلزات آبکاری کرد اما معمولاً با بسترهای کم ارزش مانند انواع خاصی از فولاد و آلیاژهای مس استفاده می شود. رنگ خاکستری متمایل به سفید قلع گاهی به جای نیکل روشن استفاده می شود که ظاهری مات مات به محصول نهایی می دهد. فلزات غیرآهنی مانند مس و نیکل و همچنین فلزات آهنی خاصی را می توان قلع اندود کرد. محصول نهایی حاصل از آبکاری قلع بسته به فرآیند مورد استفاده می تواند روشن یا کسل کننده باشد.

ابکاری نقره

دلایل استفاده از آبکاری نقره

قرن هاست که از آبکاری نقره با سکه و فلزکاری استفاده می شده است. به دلیل رسانایی الکتریکی و حرارتی بالا، وزن و نقطه ذوب کم و درجه روان پذیری بالا در صنایع مختلفی استفاده می شود. نقره معمولاً برای برنج، مس و نیکل به عنوان راه حل مقرون به صرفه تری که ارزان تر از طلا یا مس است، استفاده می شود.

مانند تمام فرآیندهای آبکاری، با استفاده از محلول آبکاری استفاده می شود. بلبرینگ ها، شیم ها، واشرها ، اتصالات الکتریکی و قطعات خودرو برای جلوگیری از خوردگی با نقره پوشانده شده اند. تمایز اصلی بین آبکاری طلا و نقره، لحیم کاری نقره است زیرا سطح را سخت می کند.

اگرچه نقره کاربردهای متعددی دارد، اما آسیب پذیری های خاصی مانند رطوبت و خوردگی گالوانیکی، خوردگی فلزات غیرمشابه دارد. هنگامی که نقره در معرض رطوبت زیاد قرار می گیرد، کدر شده و سیاه می شود. ارزش ذوب فقط با لکه دار کردن ظاهر بیرونی تحت تأثیر قرار نمی گیرد. قرار گرفتن مداوم در معرض رطوبت بالا می تواند منجر به پوسته پوسته شدن و ترک خوردن فلز شود که سطح را در معرض دید قرار می دهد. خوردگی گالوانیکی زمانی اتفاق می افتد که نقره به صورت الکتریکی به فلز دیگری که نقره را نمی پذیرد متصل شود. باید توجه دقیقی به بستری که نقره روی آن آبکاری می شود، صورت گیرد.

نیکل


آبکاری نیکل

آبکاری نیکل اهداف متعددی دارد زیرا دارای درجه بالایی از مقاومت در برابر خوردگی است. می توان از آن به عنوان زیر صفحه برای طلا و نقره استفاده کرد تا به عنوان مانعی در برابر مهاجرت زیرلایه عمل کند. هنگامی که یک قطعه با نیکل پوشانده می شود، ظاهر سطح، روشنایی و ویژگی های محافظ خود را در طول زمان حفظ می کند. آبکاری نیکل را می توان برای انواع فلزات مانند روی، مس، برنج و آلومینیوم اعمال کرد. برخی از محصولات پلاستیکی نیز با نیکل پوشانده می شوند تا طول عمر آنها افزایش یابد.

ابکاری کادیوم


کاربردهای آبکاری کادمیوم نرم

کادمیوم یک فلز سفید نرم است که برای پوشش فولاد، چدن، مس و سایر فلزات استفاده می شود. از آنجایی که کادمیوم خورده می شود، می توان یک پوشش کرومات روی آن اعمال کرد که رنگ طلایی ایجاد می کند. جنبه های مثبت کادمیوم توانایی استثنایی آن در پیوند با سایر فلزات و رسانایی آن است. آبکاری کادمیوم چسبندگی و روانکاری رنگ را بهبود می بخشد. یک لایه نازک از کادمیوم محافظت عالی را ارائه می دهد. صنایعی مانند هوافضا، حمل و نقل و الکترونیک به طور گسترده ای از کادمیوم استفاده می کنند. همچنین کادمیوم به دلیل مقاومت در برابر خوردگی آب شور در تولید قایق ها و ادوات دریایی استفاده می شود.

نقطه ضعف کادمیوم این است که بسیار سمی است. اگر برای مدت طولانی در معرض مسمومیت قرار گیرد، اثرات مسموم شدن با آن می تواند تجمعی باشد. در صورت استنشاق، می تواند منجر به پنومونیت و ادم ریوی شود.

صرف نظر از اثرات منفی آن، در حال حاضر در تولید باتری های قابل شارژ و تلویزیون های رنگی استفاده می شود. به عنوان سلنید کادمیوم، در رنگ برای تقویت رنگ استفاده می شود.

رودیوم

بهبود ظاهر قطعه با آبکاری رودیوم

رودیوم برای بهبود درخشندگی و دوام فلزات استفاده می شود و به آنها روکش صافی می بخشد. بزرگترین نقطه ضعف رودیوم هزینه آن است زیرا می تواند چندین برابر گرانتر از طلا باشد. این بخشی از فلزات پلاتین است، مانند نقره به نظر می رسد و هرگز کدر یا خورده نمی شود. اگرچه سخت تر از طلا است، اما شکننده است و شکل دادن به آن آسان نیست. هنگامی که از آن به عنوان ماده آبکاری استفاده می شود، دوام زیرلایه را افزایش می دهد.

برای اینکه رودیوم مفیدترین باشد، باید در ضخامت مناسب اعمال شود. اگر خیلی ضخیم باشد به دلیل خاصیت شکننده بودن ترک می خورد. روی دست اگر خیلی نازک باشد تغییر رنگ می دهد. باید توسط یک متخصص ماهر و با استفاده از ابزار مناسب اعمال شود.

آبکاری رودیوم را می توان روی طلا و نقره اعمال کرد. با طلا، رودیوم ظاهری سفید به آن می بخشد. این یک پوشش عالی برای نقره است زیرا از کدر شدن نقره برای مدت طولانی جلوگیری می کند. مشکل اصلی آبکاری رودیوم این است که از بین می رود و باید دوباره استفاده شود.

همانطور که رودیوم از نظر ظاهری چشمگیر است، بسیار کمیاب و بسیار گران است. آبکاری مجدد یک حلقه کوچک می تواند تا 100 دلار هزینه داشته باشد. هنگام خرید یک اقلام با روکش رودیوم، باید در نظر داشت که چندین پوشش مجدد در طول استفاده از آن مورد نیاز است.

ابکاری روی
دلایل انتخاب روکش روی

مانند بسیاری از فلزات دیگر، روکش روی در برابر خوردگی مقاوم است و یک لایه محافظ روی فلز تشکیل می دهد. هنگامی که روی در معرض قرار می گیرد، اکسید روی را تشکیل می دهد که با آب واکنش داده و هیدروکسید روی را تشکیل می دهد. لایه هیدروکسید روی از دی اکسید کربن برای تشکیل یک لایه خاکستری مات از کربنات روی استفاده می کند تا ویژگی های محافظتی خورنده آن را افزایش دهد.

روکش روی یک ماده تکمیلی بسیار متنوع است که می تواند برای کاربردهای مختلف استفاده شود. به طور عمده می توان آن را در محافظت از فولاد برای کمک به افزایش طول عمر فلز پایه یافت. صنعت خودروسازی به طور گسترده از آبکاری روی استفاده می کند و برای مقاومت در برابر اکسیداسیون و خوردگی به آن وابسته است. بدنه خودرو با استفاده از روکش روی محافظت می شود. همچنین برای صفحات اتصال دهنده هایی مانند میخ و پیچ و مهره استفاده می شود.

هنگامی که سازندگان به گالوانیزه اشاره می کنند، معمولاً به کاربرد روی برای آهن یا فولاد برای جلوگیری از زنگ زدگی اشاره می کنند. فرآیند گالوانیزه معمولاً با فرو بردن فلز پایه در حمامی از روی داغ مذاب انجام می شود

جمع بندی

آبکاری یک فرآیند تولیدی است که قرن ها برای بهبود ظاهر فلزات و مواد غیر جاذب مورد استفاده قرار گرفته است. در سال های اخیر، مشخص شده است که این یک راه عالی برای محافظت از تجهیزاتی است که به شدت مورد استفاده قرار می گیرند و باید در شرایط سخت مقاومت کنند. در قرن بیست و یکم، تجهیزات پیشرفته بر روی پوشش‌ها برای تولید قطعات و قطعات الکترونیکی متکی هستند.

گروه سورا صنعت در تلاش است با جمع آوری اطلاعات مفید در مورد انواع آبکاری فلزات شما را به انتخاب بهتر و مناسب تری برای خرید دستگاه های صنایع غذایی و شیمیایی نزدیک کند. بنابراین مجموعه ای از معیارهای ارائه شده را در نظر بگیرید تا بتوانید با خیال راحت انتخاب کنید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

#بهترین کیفیت
#پشتیبانی و سرویس
#ارسال به تمام نقاط کشور