وبلاگ سورا صنعت

ویژگی های مواد غذایی بسته بندی شده سورا صنعت

انواع دستگاه های بسته بندی مواد غذایی

برای بسته بندی مواد غذایی از چند نوع دستگاه می توان استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم موارد و توضیحاتی آشنا از مواد در رابطه با انواع دستگاه های بسته بندی غذایی داشته باشیم پس با ما همراه باشید.

به طور کلی دستگاه بسته بندی مواد غذایی به دو نوع صنعتی و خانگی تقسیم می شود که هر یک از این دو روش با توجه به نیاز بازار به زیرمجموعه های مختلفی تقسیم می شود که پیشرو شما در این زمینه خواهیم بود.همچنین کیفیت ماشین آلات و انتخاب صحیح دستگاه بسته بندی برای افزایش درآمد شما بسیار مهم است.

دستگاه های خانگی نیز برای مشاغل کوچکی است که با بسته بندی موادخوراکی در خانه کسب درآمد می کنند. به عنوان مثال، برخی از افراد با استفاده از دستگاه های بسته بندی برای خرده فروشی حبوبات، مانند نخود را به صورت عمده در منزل خریداری می کنند و در نتیجه درآمد بالایی کسب می کنند.

بدون شک تجهیزات و ویژگی هایی که دستگاه بسته بندی صنعتی در اختیار مصرف کننده قرار می دهد با دستگاه های خانگی و معمولی قابل مقایسه نیست و دستگاه های بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده در صنایع مختلف در کارخانه ها با ویژگی های متفاوت می توانند به بهترین نحو پاسخگوی نیاز شما باشند

امروزه مواد غذایی در بسته بندی های مختلف به بازار ارسال می شود. بسته به نوع غذا، شکل بسته بندی، نحوه نگهداری مواد غذایی و محل نگهداری، بسته بندی های مختلفی طراحی می شود. همچنین یکی ازمهم ترین عوامل در بسته بندی مواد غذایی و لزوم استفاده از دستگاه بسته بندی، رعایت اصول بهداشتی، کیفیت و زیبایی در ارائه بهترین محصولات نهایی در بازارمی باشد.

Types of food packaging machines

انواع ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی صنعتی

دستگاه های بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده در شرکت ها و کارخانجات دارای ویژگی های متفاوتی هستند که هر کدام از این دستگاه ها با توجه به هدف خود تجهیزات مختلفی را ارائه می دهند. همین موضوع به شما امکان می دهد با استفاده از این دستگاه ها در فعالیت های مختلف مشغول شوید.

اگر بخواهیمدستگاه های بسته بندی صنعتی را طبقه بندی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دستگاه بسته بندی توزین دار
 2. دستگاه بسته بندی شیرینگ
 3. دستگاه بسته بندی کیسه پرکن
 4. ماشین آلات اتوماتیک گرانولی-پودری
 5. انواع ماشین آلات بالابر

این دستگاه ها با توجه به شرایط و ویژگی هایی که دارند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

معمولا نوع بسته بندی بستگی به نوع غذا دارد یعنی. بسته بندی مواد جامد با بسته بندی مواد مایع متفاوت است.از دیگر انواع دستگاه های بسته بندی مواد غذایی می توان به روش بسته بندی در ظروف PET، پلاستیک فلزی، کیسه های پلاستیکی کاغذی، کیسه و … اشاره کرد که با توجه به نوع مواد غذایی در هر یک از این بسته ها استفاده می شود.برای مایعات، بسته بندی عمدتاً به صورت شیشه، بطری و گاهی به صورت کیسه های پلاستیکی است.

بسته بندی کنسرو مواد فرآوری شده نیز در کارخانه های کمپوت، کنسرو ماهی و ماهی استفاده می شود.موارد ذکر شده تنها چند نمونه از مدل های مختلف بسته بندی مواد غذایی است.

ویژگی های مواد غذایی بسته بندی شده

بسته بندی مواد غذایی دارای چندین ویژگی است. در ابتدا لازم به ذکر است که برای حفظ و افزایش ماندگاری محصولات در برخی مواد، شاهد استفاده از گاز نیتروژن به عنوان نگهدارنده در داخل بسته بندی هستیم.

نکته دیگر این است که برای جلوگیری از ایجاد باکتری و میکروب در داخل بسته بندی دستگاه ها، محصولات را جاروبرقی می کنند.دستگاه بسته بندی حرفه ای بسته به نوع مواد غذایی باید از بسته بندی های مختلفی استفاده کند. به عنوان مثال، برخی از غذاها را باید در کیسه های پلاستیکی قرار داد و برخی دیگر را در ظروف فلزی پلاستیکی بسته بندی کرد.

اگر قصد بسته بندی مواد غذایی را دارید، مهم است بدانید که باید دستگاهی را انتخاب کنید که با غذای شما سازگاری بیشتری داشته باشد. نادیده گرفتن این مشکل می تواند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند.

تفاوت دستگاه بسته بندی مواد غذایی با سایر دستگاه های بسته بندی

همانطور که می دانید بسته بندی یک محصول می تواند به میزان قابل توجهی بر فروش تولیدکنندگان تاثیر بگذارد. برای بسته بندی مواد غذایی از دستگاه های بسته بندی مختلفی استفاده می شود. ماشین آلات بسته بندی نیز با توجه به کاربرد، عملکرد و اندازه تفاوت های زیادی دارند. این تفاوت ها بر قیمت نهایی دستگاه ها نیز تاثیر می گذارد.

از جمله ویژگی های دستگاه های بسته بندی مواد غذایی که آنها را از سایر دستگاه های بسته بندی متمایز می کند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حفظ سلامت محصول غذایی
 • به زیبایی بسته بندی هر ماده غذایی توجه کنید
 • از فاسد شدن غذا جلوگیری می کند

از ویژگی های دستگاه های بسته بندی غیرغذایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سهولت حرکت
 • از محصول در برابر آسیب های محیطی محافظت کنید
 • امکان چیدمان محصولات
تفاوت بین دستگاه بسته بندی مواد غذایی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

تفاوت بین دستگاه بسته بندی مواد غذایی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

ماشین آلات بسته بندی را می توان به دو دسته اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم بندی کرد. عملکرد هر یک از این دو دستگاه متفاوت است. در زیر تفاوت های اصلی این دو دستگاه آورده شده است:

1.دستگاه های تمام اتوماتیک نیازی به اپراتور ندارند و تمامی مراحل بسته بندی توسط خود دستگاه با نهایت دقت و سرعت بالا انجام می شود. در مقابل به دستگاه بسته بندی نیمه اتوماتیک نیازنیروی انسلنی است

2.سرعت بسته بندی دستگاه نیمه اتوماتیک کمتر از دستگاه تمام اتوماتیک است و برای بسته بندی مواد غذایی با این دستگاه ابتدا باید بسته بندی را از قبل آماده کرد. برای دوخت بسته ها به دستگاه دیگری نیز نیاز خواهد بود.

3.قیمت دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک با یکدیگر متفاوت است. واضح است که دستگاه های نیمه اتوماتیک قیمت مناسب تری دارند و اگر به تازگی کسب و کار خود را شروع کرده اید، می توانید این دستگاه ها را با قیمت کمتری تهیه کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی انواع دستگاه های بسته بندی مواد غذایی می پردازیم و توضیحاتی در مورد دستگاه هایی که این فرآیند را انجام می دهند را در اختیار شما قرار می دهیم. توجه به نکات ذکر شده در این مقاله به شما کمک می کند تا یک دستگاه بسته بندی حرفه ای را به بهترین شکل ممکن خریداری کرده و از آن به نحو احسن استفاده کنید.سورا صنعت  جدیدترین، پرکاربردترین و با کیفیت ترین دستگاه های بسته بندی مواد غذایی را تولید می کندپ و با مشاوره با ما می توانید بهترین گزینه را با بهترین قیمت خریداری و انتخاب کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

#بهترین کیفیت
#پشتیبانی و سرویس
#ارسال به تمام نقاط کشور