وبلاگ سورا صنعت

سورا صنعت

دستگاه پرکن تک توزین گرانولی

دستگاه پرکن توزینی در صنایع بسته بندی برای پر کردن انواع محصولات گرانولی مانند انواع خشکبار، آجیل، حبوبات و غلات و در کل هر نوع ماده ای که وزن دقیق آن درون بسته بندی مهم باشد، کاربرد فراوانی  دارد.

دستگاه بسته بندی تک توزین گرانولی  از پرکاربرد ترین دستگاه های پرکن توزینی است که در صنایع غذایی به عنوان دستگاه بسته بندی مواد غذایی استفاده می‌شود.

دستگاه‌های بسته بندی تک توزین  جزء ماشین‌ آلاتی است که محصول مورد نظر را به وسیله ترازوهای بسیار دقیق و حساس و باکمترین تلورانس وزنی، وزن کرده و بسته بندی می‌کند. این مدل از دستگاه‌ها در مقایسه با دستگاه چندین توزین دارای سرعت و ظرفیت کمتر است.

بسته بندی توزین‌دار دارای مدل‌های متفاوت با کارکردهای متنوع می‌باشد که شرکت سورا صنعت سازنده این دستگاه ها به صورت تک توزین، دوتوزین، چهارتوزین و ده توزین می‌‌باشد.

انواع دستگاه پرکن

1.دستگاه پرکن توزین :

این دستگاه دو نوع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک  دارد . دستگاه پرکن توزین برای پرکردن کیسه ی محصولات پودری و گرانولی به کار می رود .این دستگاه شامل یک مخزن قیفی شکل ، لودسلجهت وزن کردن مواد بوده و همچنین مجهز به مکانیزم باز شدن اتوماتیک درب مخزن جهت خروج مواد و داخل شدن به کیسه ی بسته بندی می باشد.

2.دستگاه پرکن حجمی :

دستگاه پرکن حجمی نیز در دو نوع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک در باراز وجوددارد . این دستگاه برای پر کردن محصولات گرانولی مانند عدس و یا شکر و … فقط مورد استفاده قرار می گیرد و عملیات اندازه گیری مواد در آن از طریق پیمانه های مخصوص به کار رفته در دستگاه انجام می شود.حجم پیمانه ها نیز قابل تغییر به میزان دلخواه هستند.این دستگاه نیز از یک مخزن قیفی شکل ، پیمانه های اندازه گیری و سیستم برنامه PLC تشکیل شده است .

دستگاه تک توزین گرانولی سورا صنعت

دستگاه بسته بندی توزین دار چه فرقی با حجمی دارد؟

دستگاه های پر کن معمولا از لحاظ مکانیز پر کردن با یک دیگر متفاوت هستند و این که دستگاه چگونه متوجه شود چه مقدار مواد باید درون بسته بندی بریزد جزو مشخصات دستگاه باشد.
دستگاه بسته بندی توزین دار دستگاهی است که به وسیله وزن تعیین شده برای دستگاه میزان مواد را درون  کیسه یا هر گونه بسته بندی که مناسب دستگاه باشد پر می کند.
اما دستگاه های پر کن حجمی این کار را بر اساس حجم تعیین شده انجام می دهند.به این صورت که اپراتوردر تنظیمات دستگاه حجمی را برای پر کردن مشخص می کند.در ادامه می توانید بادستگاه پرکن نیمه اتوماتیک گرانولی دو توزین آشنا شوید.

ویژگی های دستگاه پرکن تک توزین گرانولی

  1. فضای اشغال شده کوچک، قابل حمل، کم هزینه، قیمت مقرون به صرفه، کاربردهای گسترده
  2. آسان و راحت کار کنید، سر و صدای کم، حداقل قدرت، سبک وزن، صرفه جویی در انرژی
  3. دقت بالا، توزین و پر کردن دقیق
  4. توزین و پر کردن کمی، انحراف کم، کاهش ضایعات مواد
  5. مواد تماس با قطعات تمام استیل ، بدون مواد آلوده.، با دوام و تمیز کردن آسان
  6. میکروکامپیوتر انرژی خود را کنترل می کند، به طوری که توزیع دقیق تر و دقیق تر، فرآیند توزیع سریع و کاملاً خودکار.

کاربرد دستگاه پرکن تک توزین گرانولی

دستگاه بسته بندی کوچک کاربرد گسترده ای در مواد غذایی، مواد شیمیایی مصرف روزانه، دارویی و … دارد. برای پودرهایی مانند پودر قهوه، پودر شیر، پودر ادویه، آرد، آرد ذرت و غیره، انتخاب یک دستگاه بسته بندی پودر کوچک عالی است. دستگاه بسته بندی گرانول کوچک برای گرانول های کوچک مانند دانه قهوه، دانه پهن، دانه خربزه، دانه سویا سبز، آب نبات، بادام زمینی، بلغور جو دوسر، برنج و غیره مناسب است. درحالی که  این دستگاه بسته بندی می تواند گوشت تازه، سبزیجات، میوه ها، برنج و غلات را با تخلیه هوا در کیسه بسته بندی بسته بندی کند.

قیمت دستگاه تک توزین گرانولی

قیمت دستگاه پرکن تک توزین گرانولی

قیمت دستگاه بسته بندی تک توزین به دستگاهی که انتخاب می کنید بستگی دارد. تجهیزات بسته بندی توزین دار برای بسته بندی پودر، گرانول، مایع به دلیل ساختار آنها از نظر قیمت کاملاً متفاوت است..دستگاه پرکن تک توزین گرانولی به کمک لودسل محتویات بسته بندی را پر می کنند، به همین دلیل از دقت و حساسیت بالایی برخوردار هستند. عملکرد دستگاه بسته بندی تک توزین می تواند به دو صورت دیجیتالی وآنالوگ ساخته شود..  علاوه بر این، مدل های مختلف ازدستگاه های بسته بندی توزینی وجود دارد که می تواند از نظر قیمتی متفاوت باشد.تعداد ترازو یا توزین (وزنی که پرمی‌کند)، ظرفیت مخزن، سرعت دستگاه و…از عوامل موثر بر قیمت هستند. در ادامه می توانید با مطالعه ی مقاله نوار نقاله با قیمت و کاربرد آن آشنا شوید.

کلام آخر

شرکت سورا صنعت سازننده ی انواع پر کن های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می باشد.این دستگاه هادر صنایع مختلف برای پر کردن اقلام دانه ای مانند برنج، گندم، جوو موارد دیگر با توزین دقیق پرمی شوند.  ازویژگی های کلیدی  دستگاه می توان به عملکرد آسان با صفحه نمایش لمسی، روشن/خاموش کردن  پنوماتیک سیستم برای وزن دقیق، بهره وری انرژی و ..اشاره کرد.. این پرکن ها با سیستم تغذیه ارتعاشی، فیدر ویبراتور و پانل کنترل PLC ساخته می شوند تا وزنی بین 100 گرم تا 10 کیلوگرم را پر کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

#بهترین کیفیت
#پشتیبانی و سرویس
#ارسال به تمام نقاط کشور