وبلاگ سورا صنعت

خرید نوار نقاله یک و نیم متری

5 صنعتی که به شدت به نوار نقاله متکی هستند

آیا در یکی از صنایع متعددی که از تسمه نقاله برای جابجایی مواد استفاده می کنند کار می کنید؟ آنگاه به اهمیت حیاتی این دستگاه پی خواهید برد. اما آیا می دانستید که بیش از یک قرن است که از آن به صورت صنعتی استفاده می شود؟ در واقع حتی رومی ها نیز در قرن اول میلادی از تسمه نقاله استفاده می کردند.

اما چرا صنایع زیادی وجود دارند که به نوار نقاله متکی هستند؟ خوب، از زمان اختراع آنها در بیش از 100 سال پیش، آنها بخش مهمی از فرآیندهای تولید در جهان بوده اند. از جابجایی اقلام از یک کارخانه به کارخانه دیگر گرفته تا حمل و نقل مواد و محصولات بین مناطق مختلف در یک ساختمان ، آنها بخش اساسی ماشین آلات هستند.

وقتی به تسمه نقاله فکر می کنیم، خط مونتاژی را در یک کارخانه تصور می کنیم و این رایج ترین مکان برای یافآنهاست، با این حال، تسمه نقاله در صنایعی بیشتر از آنچه فکر می کنید استفاده می شود در ادامه مقاله با کاربرد نوار نقاله در صنایع مختلف همراه ما باشید.

کاربرد نوار نقاله در صنعت حمل و نقل

صنعت حمل و نقل تا حد زیادی به تسمه نقاله وابسته است. این صنایع با محصولات زیادی سروکار دارند و باید مطمئن شوند که این محصولات در زمان مناسب به مقصد می رسند. تسمه نقاله همچنین برای حمل و نقل کالا در اطراف  کارخانه های صنعتی و همچنین برای بارگیری و تخلیه کامیون ها در بنادر، فرودگاه ها و راه آهن استفاده می شود.

این سیستم های مرتب سازی خودکار به کاهش هزینه ها و افزایش کارایی در صنعت حمل و نقل کمک می کند. این کمک می کند تا کل فرآیند کارآمدتر و سریعتر شود. با توجه به افزایش تقاضا برای محصولات در سراسر جهان، وابستگی این صنایع به سیستم های مرتب سازی پیشرفته یا خودکار ضروری شده است.حمل و نقل برای سال‌ها بخش بسیار مهمی از تجارت جهانی بوده است، اما بدون این کمربندها به سادگی امکان‌پذیر نخواهد بود. به همین دلیل است که وقتی سیستم نوار نقاله خط کشتیرانی خراب می شود، باید فوراً تعمیر یا تعویض شود.

کاربرد نوار نقاله در صنعت کشاورزی

صنعت کشاورزی به دلایل زیادی به سیستم های نوار نقاله متکی است. دلیل اول این است که اگر سیستم نوار نقاله نداشتند، محصول خود را وارد انبار نمی کردند و از انبار خارج نمی کردند. انواع مختلفی از محصولات و مواد وجود دارد که باید در طول روز به انبار حمل شوند.

یکی دیگر از دلایلی که صنعت کشاورزی بسیار به این سیستم متکی است این است که حمل و نقل اقلام را در بالاتر از جایی که نمی توانند با دست به آنها برسانند برای آنها آسان تر می کند اجسام توسط لیفتراک ها یا ماشین های دیگری که می توانند اجسام سنگین را به هوا ببرند بلند می شوند. تسمه نقاله برای حمل اقلام از بالا به پایین به سطح زمین استفاده می شود تا کارگران بتوانند آنها را در کامیون ها یا تریلرهای خود بار کنند و برای خرید مصرف کنندگان به فروشگاه های خود بازگردانند.

تسمه نقاله در کشاورزی و به دلایل دیگر استفاده می شود. سیستم های نوار نقاله انتقال محصولات مونتاژ شده از یک مکان به مکان دیگر را بدون دخالت یا دخالت انسان آسان می کند. تمام مواد اولیه باید در یک بازه زمانی مشخص به مقصدی خاص تحویل داده شود تا از فساد یا پوسیدگی محصولات در حین حمل و نقل جلوگیری شود

قیمت نوار نقاله

کاربرد کانوایر در انبارداری و تحویل

تسمه نقاله جزء ضروری سیستم های انبارداری و تحویل مدرن است. آنها نقشی حیاتی در مدیریت کارآمد موجودی، انبار و محصولات پالت شده ایفا می کنند.

فرض کنید شما در صنعت انبارداری و تحویل هستید. در این صورت، می دانید که بارگیری، جابجایی و تخلیه مناسب کالاها برای کسب و کار شما چقدر مهم است. تسمه‌های نقاله تا زمانی که انبارها وجود داشته‌اند، جزء اصلی انبارها بوده‌اند، و آنها اینجا هستند تا بمانند. صنعت تسمه نقاله یک بازار قوی و رو به رشد است که ذاتاً به صنایع مختلف زیادی گره خورده است، اما قابل توجه ترین آنها قطعاً انبارداری و تحویل است.

اهمیت تسمه نقاله فراتر از زمینه انبارداری است. کارخانه‌ها، کارخانه‌های فرآوری مواد غذایی و سایر سایت‌های صنعتی برای جابه‌جایی مؤثر مواد در تأسیسات خود به آنها متکی هستند. انبارها و کارخانه ها هر دو به تجهیزات حمل و نقل مواد نیاز دارند که بتوانند بارها را با حداقل تلاش حمل کنند. تسمه های نقاله برای این نقش ایده آل هستند زیرا می توانند بارهای سنگین را تحمل کنند و در عین حال آنها را به سرعت و به راحتی جابجا کنند.

تسمه نقاله سورا صنعت

کاربرد تسمه نقاله در صنعت خودرو

تصور دنیایی بدون نوار نقاله دشوار است. از صنعت خودرو گرفته تا فروشگاه های مواد غذایی محلی، تقریباً در همه انواع تولید و توزیع استفاده می شود. نوار نقاله ها بخشی از ستون فقرات دنیای خودرو هستند، جایی که از آنها برای جابجایی قطعات بین ایستگاه ها در امتداد نوار نقاله استفاده می شود.

تسمه نقاله بخشی جدایی ناپذیر از صنعت خودروسازی است و در هر مرحله از فرآیند تولید ظاهر می شود. از جابجایی قطعات از یک مکان به مکان دیگر، حمل و نقل قطعات ظریف با دقت، یا حتی حمل و نقل خودروها از یک مکان به مکان دیگر، تسمه نقاله نقشی حیاتی در موفقیت این صنعت ایفا می کند.

تسمه نقاله برای تولید تکراری مورد نیاز است. این امکان کار در خط مونتاژ و تولید با حجم بالا را فراهم می کند. تقریباً هر قطعه ای که وارد یک خودرو می شود در یک نقطه یا نقطه دیگر در طول تولید راه خود را به تسمه نقاله پیدا می کند. ایده این است که این کارها و مشاغل را استاندارد و ساده نگه می دارد.

قیمت نوار نقاله استیل

کاربرد نوار نقاله درصنایع غذایی

صنایع غذایی یکی از قابل توجه ترین مکان هایی است که در آن از تسمه نقاله استفاده می شود. می توان آن را در کارخانه های فرآوری گوشت، پالایشگاه های قند، کارخانه های بسته بندی مواد غذایی و غیره یافت.

یکی از دلایلی که صنایع غذایی از تسمه نقاله استفاده می کنند کارایی آن است. هنگامی که از تسمه نقاله برای حمل مواد غذایی استفاده می کنید، کنترل دما و سرعت حمل و نقل بسیار آسان تر خواهد بود. سیستم نوار نقاله نیز به راحتی قابل تنظیم است.

کانوایر مناسب برای صنایع مختلف

نوار نقاله انواع گوناگونی دارد که هر کدام برای صنعت خاصی مناسب هستند. برای خرید بهترین تسمه نقاله بهتر است با انواع تسمه نقاله در صنایع مختلف آشنا شوید:

 کانوایر لاستیکی:

تسمه نقاله لاستیکی از دو قسمت لاستیک و نوار تشکیل شده است. از نخ و پارچه در لایه های بالایی و پایینی پلاستیک و در بین آن ها استفاده می شود. بافندگی برای افزایش استحکام تسمه نقاله استفاده می شود. این نوع نوار نقاله عمدتاً در معدن، سیمان، متالورژی و … استفاده می شود. و معمولاً در صنایع غذایی استفاده نمی شود.

تسمه های لاستیکی دارای دو مدل ساده و آجدار هستند. مدل ساده برای انتقال مواد با یک دست استفاده می شود در حالی که مدل آجدار عمدتاً در معادن و برای انتقال مواد معدنی استفاده می شود.

قیمت نوارنقاله پی وی سی

نوار نقاله‌ pvc پی وی سی 

تسمه نقاله پی وی سی در صنایع غذایی و پزشکی کاربرد دارد. تسمه های پی وی سی با صنایع غذایی و پزشکی سازگار بوده و در انواع و اندازه های مختلف تولید می شوند. این تسمه ها به صورت زنجیره ای بسته یا حلقه بسته نصب می شوند و مواد غذایی و بهداشتی را به قسمت های مختلف گیاه منتقل می کنند. رزوه استفاده شده در تسمه نقاله پی وی سی ستون های محکم و پایداری را در طول و عرض تسمه ایجاد می کند.

مانند تسمه نقاله پلاستیکی، تسمه نقاله پی وی سی در دو نوع صاف و آجدار وجود دارد. نوع آجدار برای جلوگیری از لغزش مواد و قطعات در خطوط تولید استفاده می شود.

نوار نقاله نمدی

تسمه نقاله از پارچه یا نمد و همچنین PVC برای صنایع غذایی و دارویی بسیار مناسب است. در این نوع نوار نقاله، لایه رویی تسمه نقاله از الیاف نمدی، پارچه ای یا کتان یا پلی استر ساخته می شود. از این تسمه نقاله در تولید انواع بیسکویت، آب نبات، نان کره ای و مواردی از این قبیل استفاده می شود.

کانوایر مدولار

تسمه نقاله مدولار یا زنجیر نقاله مدولار به طور کامل از پلاستیک ساخته شده است. قطعات پلاستیکی کوچک با اندازه استاندارد جمع آوری شده و در کنار هم قرار می گیرند. این قطعات یک تسمه نقاله مدولار با طول و عرض معین را تشکیل می دهند که در برابر ضربه و وزن زیاد مقاوم است. این مدل نوار نقاله بیشتر در خطوط شستشوی محصولات بهداشتی-بهداشتی و غذایی استفاده می شود. قطعات کوچک تسمه نقاله مدولار با پین یا قفل ضد آب به هم متصل می شوند.

کلام آخر

تسمه نقاله در بسیاری از صنایع استفاده می شود، اما هدف اصلی آنها افزایش کارایی یک فرآیند است. برای مثال، شرکت‌هایی که خودرو تولید می‌کنند، از تسمه نقاله برای انتقال قطعات از یک منطقه به منطقه دیگر استفاده می‌کنند تا فرآیند تولید را سرعت بخشند.ماشین سورا صنعت سازننده ی انواع نوار نقاله بهداشتی و غیر بهداشتی آماده ی خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی می باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

#بهترین کیفیت
#پشتیبانی و سرویس
#ارسال به تمام نقاط کشور